Seeds Cards
Seeds Cards

€44.40

Regular price: €55.50

Lowest price: €44.40

€42.29

Regular price: €52.86

Lowest price: €42.29
Bikablo® emotions (1)
Bikablo® emotions (1)

€42.82

Regular price: €53.53

Lowest price: €42.82

€40.79

Regular price: €50.98

Lowest price: €40.79
Magnetic ruler - 52,5 cm
Magnetic ruler - 52,5 cm

€58.63

Regular price: €73.28

Lowest price: €58.63

€47.66

Regular price: €59.58

Lowest price: €47.66
pcs.

Zwrotnica: Head start for Metaphor + Board PL

Availability:: expected delivery
Gross price: €72.72 72.72
Net price: €59.13
quantity pcs.

product unavailable

add to your wish list

Description

PRODUCT AVAILABLE ONLY IN POLISH

Zestaw zawiera 3 talie kart. Karty świetnie nadają się do inspirowania i pobudzania wyobraźni. Metafory zestawiają elementy znaczeniowe, pochodzące z zupełnie innych światów. Korzystają przy tym z pewnego zakresu podobieństw, nadając zjawisku cechy czegoś zupełnie innego. Kluczem do myślenia metaforycznego jest skojarzenie. Dzięki metaforom nie tylko łatwiej jest zrozumieć nowe pojęcia, ale też łatwiej zagnieżdżają się one głowach osób uczących się i przechodzących proces zmiany.

Fory dla metafory umożliwiają pracę z metaforą i modelem GROW:

 • cel / 15 pytań o sprecyzowany cel
 • rzeczywistość / 15 pytań o fakty
 • opcje / 15 pytań o możliwości
 • plan działania / 15 pytań o konkretny plan

Zastosowanie: 

 • Wyjście poza schematy mentalne, korzystanie z metafory
 • Praca z przypadkowym bodźcem
 • Praca z modelem GROW
 • Autocoaching

 

Zawartość zestawu: 

 • 1 talia: 60 kolorowych kart (inspirujące fotografie w jasnych ramkach; format: 9 cm x 9 cm; folia matowa) 

Zdjęcia do kart zostały starannie dobrane pod kątem pracy z metaforą. Pozwalają poszukać nietypowych inspiracji oraz dają pole do  zaskakujących skojarzeń. Zmiana kontekstu pozwala odkryć nowe możliwości drzemiące w zasobach umysłów uczestników szkoleń oraz klientów coachingowych.

Talia zawiera 60 fotografii w jasnych ramkach.

 • 2 talia: 60 kolorowych kart (inspirujące fotografie w ciemnych ramkach; format: 9 cm x 9 cm; folia matowa) 

Druga talia jest uzupełnieniem talii w jasnych ramkach. Fotografie zostały dobrane tak, aby inspirować do poszukiwania odpowiedzi na pytania coachingowe, wychodząc poza schematy myślowe. 

 • 3 talia: 66 kolorowych kart (60 pytań wg modelu GROW; format: 9 cm x 9 cm; folia matowa) 

Najczęściej używanym modelem w coachingu jest GROW (Goal - Reality check - Options - Way forward, Wrap up), który jest jednocześnie scenariuszem typowej sesji coachingowej. Ten ciąg 4 kroków strukturyzuje proces coachingu i został wykorzystany do stworzenia trzeciej talii w zestawie Fory dla metafory. Każdemu etapowi odpowiada jeden kolor, a dodatkowe karty, tzw. strategiczne, pozwalają swobodnie poruszać się po modelu GROW.

 • Plansza coachingowa: 

Plansza pozwala w 24 krokach przejść przez model GROW. Podzielona jest na 4 etapy według kolorystycznego klucza, który odpowiada kolorom kart w zestawie „Fory dla metafory”.

Kolor zielony - tworzenie wizualnego planu działania

Kolor czerwony - przyglądanie się możliwościom

Kolor żółto-pomarańczowy - wgląd w to, czym dysponuje klient (rzeczywistość, zasoby)

Kolor niebieski - kreatywne ustalanie planu działania

Pola na planszy oznaczone są charakterystycznymi piktogramami.

Zasady:

 • po planszy poruszamy się od dołu do góry - według numeracji
 • pola na planszy można używać wielokrotnie (układać karty warstwowo)
 • można losować wszystkie karty (praca z przypadkowym bodźcem)
 • można losować karty ze zdjęciem, a pytania wybierać
 • można wybierać wszystkie karty (wybiera klient)
 • coach może wybierać karty (dopasowywać do momentu sesji) - np. trzy pytania, z których klient losuje jedno
 • sposoby i reguły można dowolnie miksować
 • reguły są tylko zarysem koncepcji, która ma przede wszystkim służyć inspirowaniu i kreatywnemu poszukiwaniu rozwiązań
 • w czasie sesji może się zdarzyć, że coach z klientem oddali się w procesie coachingowym od planszy, najważniejsze jest podążanie za klientem

Opinie użytkowników:

„Od czasu zakupu użyłem kart […] na 3 sesjach. Była to praca z obrazem, a dokładnie ćwiczenie z dorysowywaniem całości do wylosowanej karty z talii […]. Wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Stosowałem te karty w momentach, gdy Klient tkwił w impasie i inne znane mi narzędzia coachingowe nie działały tak, jakbym chciał. Za każdym razem podczas tego ćwiczenia z kartami, u klientów otwierały się nowe mozliwości, co do rozwiazań i przełamania impasu. Karty posuwały cały proces do przodu”.

„Pierwszy raz pracowałam z kartami jako klientka na sesji coachingowej. Nie zdawałam sobie sprawy, że pytania i fotografie na kartach mogą pomóc rozwiązać mój problem. Samopoczucie bezpośrednio po pracy z kartami – bezcenne. W trakcie sesji z kartami pojawiły się skrajne emocje, a efekt i samopoczucie po zakończeniu pracy były zaskakująco pozytywne. Fotografie na kartach same odpowiadały na pytania coachingowe. Po spojrzeniu na zdjęcie już wiedziałam, co jest przeszkodą w realizacji mojego celu”.

„Widzę uśmiech Klientki, który jak powiedziała dziś, nie zejdzie jej z twarzy dzięki sesji z kartami. Dla mnie to duża nagroda”.

„Przetestowałam z sukcesem karty w szkoleniach z windykacji :). Oto przykład zastosowania – spróbuj odtworzyć historię rozmowy z Klientem”.

„Dzięki z całego serducha, jestem w trakcie sesji i dzięki kartom jest fantastycznie.  Już zrobiłam 3 treningowe sesje, a tak pewnie nie ruszyłabym szybko z miejsca”.

„Anka Łoza-Dzidowska przesyła swoje jeszcze gorące wrażenia z urodzinowego spotkania w naszym Łódzkim Klubie Trenerów MATRIK. My też Ci Aniu bardzo dziękujemy za to, że mogliśmy dotknąć naszego twórczego potencjału. Karty nam się bardzo podobają, będziemy je wykorzystywać i polecać!”

„Przygoda z kręceniem filmu – od kadru do storyboardu. Inspirujący, świetny warsztat dla bankowców z generacji Y. Karty znakomicie zagrały w wyobraźni uczestników przy tworzeniu scenariusza filmowego”.

„Karty Zwrotnicy pracowały w czasie KARCIANEJ BURZY MÓZGÓW w firmie, którą obsługujemy graficznie. Było twórczo, odlotowo i bardzo konstruktywnie. Rezultaty fantastyczne. Dziękujemy uczestnikom za skojarzenia i inspiracje dla grafika”.

 

Related products

Opinions about products (0)

Submit
up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium